Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. NABÍZÍME/RADY/ČLÁNKY
  3. Rady a články
  4. Jak vybrat držák na televizi
Jak vybrat držák na TV

Jak vybrat držák na televizi

V případě, že stojíte před výběrem držáku na TV, tak ze všeho nejdříve Vám doporučíme mít již zakoupenou televizi. Předejdete problémům například, že Vám držák nebude vyhovovat ať po stránce funkčnosti, designu a v neposlední řadě nemusí být držák kompatibilní s VESA standard roztečemi, které má Vaše televize. Další důležitý faktor je hmotnost TV. Každý držák má uvedenou maximální nosnost, podle toho je nutné se řídit ! Uhlopříčka televize dnes už nepatří mezi nejdůležitější, protože většina držáků je použitelná na větší uhlopříčku než je uvedeno výrobcem držáku.

Funkčnost :

je třeba zvážit, jestli Vaše televizní obrazovka bude fixně připevněna, nebo budete požadovat funkci náklonu, nebo držák s jedním a nebo více rameny a klouby pro snadnou polohovatelnost do pozice, která je pro Vás optimální. Polohovací televizní držáky najdou upotřebení například v rozích místnosti a nebo pro ty, kdo mění častěji úhel sledování televize. Dále pokud hledáte stropní držáky je třeba vědět, jak dlouhou teleskopickou tyč budete potřebovat (v případě vysokých stropů, větší teleskop) Dále jsou to držáky robotické, které fungují na dálkové ovládání, kde lze nastavit i pamatování několika poloh (záleží na typu) a jsou dnes řazeny mezi dražší typy držáků. Dále zvažte, jak velkou vzdálenost TV od držáku požadujete. Dnes je trendy mít například držáky na LED TV co nejtenší, aby televize vypadala skoro že roste ze zdi. Dávejte v tomto případě pozor, abyste nekoupili držák, který ma například minimální vzdálenost od zdi např: 1cm a vy nebudete mít pak jak zapojit potřebné AV kabely do TV. Toto bývá vyřešeno tzv. husím krkem za TV, ale ten není vždy možnost mít, většinou se dělá při stavbě nového domu a nebo rekonstrukci.

Design :

V dnešní době je design další primární záležitostí. Skryté vedení kabeláže v ramenech držáků, oplastované kryty, kryty okrasné, kde již i při bočních pohledech neuvidíte montážní šrouby, bílé moderní držáky, které jsou stále více žádány pro jejich luxusní provedení a design. Mezi designové držáky zcela jistě patří držáky značky Meliconi, které se právem řadí mezi TOP špičku v designu a kvalitě (TOP design a kvalita nemusí být nutně drahé - viz držáky Ultimate)

Cena :

Od ceny se odvíjí výše uvedená kritéria, čím více je držák propracovanější a modernější, tím vyšší je u něj cena. Mezi nejdražší držáky dnes zcela jistě patří držáky robotické.

 

Nevím si i tak rady Laughing

Nezoufejte, náš profesionálně vyškolený personál Vám vždy ochotně poradí, stačí nás kontaktovat emailem a nebo telefonicky, viz. KONTAKTY.