Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kompatibilita zakoupeného držáku s mojí TV
24.05.2018

Kompatibilita zakoupeného držáku s mojí TV

Je tento držák kompatibilní s mojí TV?

Pro výběr správného držáku není vůbec důležitá velikost TV (úhlopříčka) !! Informace o velikosti úhlopříčky uvedena u každého držáku, je pouze orientační, ale nijak není zavazující.

Porovnejte dva parametry:

1. parametr:  Rozsah VESA

2. parametr: Nosnost držáku


Poznámka:VESA STANDARD nebo VESA NORMA je označení horizontální (vodorovné) a vertikální (svislé) vzdálenosti montážních šroubů na televizi v milimetrech.Každý držák má více variant VESA pro upevnění k televizi. Tento údaj najdete vždy u každého typu držáku v popisu a technických specifikacích.

1. VESA - rozteč otvorů pro držák na TV

  • Změřte (A) horizontální (vodorovní) a (B) vertikální (svislou) vzdálenost upevňovacích otvorů na zadní straně televize. Když naměříte například vodorovně 30 cm (300 mm) a svisle 30 cm (300 mm), hodnota dle standardu VESA je ve Vašem případě 300 x 300. V tomto případě je nutné vybrat držák, který tento rozsah podporuje. Například nabízený držák s VESA 100x100 až 400x400 je pro vás vhodný !

VESA


2. Nosnost držáku.

  • Druhý důležitý parametr je nosnost držáku. Údaj o nosnosti držáků najdete vždy ve specifikacích daného modelu držáku. Zjistěte hmotnost Vaší TV. Tuto informaci najdete vždy v návodu k použití Vaší televize, nebo pokud TV ještě nemáte doma tak na internetových stránkách prodejců nebo výrobců. POZOR!!! Nosnost držáku by neměla být nikdy nižší, než je celková hmotnost televize!!!
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli